Dział doradztwa zawodowego

Dział doradztwa zawodowego został stworzony aby merytorycznie przygotowani studenci psychologii mogli z pełnym zaangażowaniem pomagać młodym ludziom stawiać pierwsze kroki na drodze kariery oraz rozwijać kompetencje pożądane na rynku pracy. Dlatego jesteśmy obecni m.in. na Akademickich Targach Pracy, gdzie nasz zespół za pomocą różnych testów psychometrycznych bada preferencje osobiste i zawodowe, oraz sprawdza i pomaga przy tworzeniu CV tak, aby było odpowiednio dopasowane do wymagań rynku pracy.

Jeżeli szukasz doradcy zawodowego, sprawdź jak możemy pomóc!

 

Szczegóły oferty indywidualnej:
 • pomoc w przygotowaniu oraz sprawdzenie dokumentów aplikacyjnych
  Jeśli chcesz aby Twoje dokumenty aplikacyjne były prawidłowo napisane i wyróżniały się na tle innych kandydatów, prześlij nam swoje CV z dopiskiem: SKROJONE NA MIARĘ. Zapewniamy, że dzięki naszej pomocy Twoje CV i list motywacyjny będą idealnie dopasowane do stanowiska na które aplikujesz, a pracodawca będzie chciał Cię poznać i z pewnością zaprosi Cię na rozmowę kwalifikacyjną.
 • możliwość odbycia próbnej rozmowy rekrutacyjnej oraz udział w assessment center
  Tylko u nas możesz wziąć udział w próbnej rozmowie rekrutacyjnej. Udzielimy Ci porad jak zachowywać się podczas wszystkich etapów rekrutacji. Podpowiemy nad czym warto popracować, jakie są Twoje mocne i słabsze strony. Dzięki temu na prawdziwej rozmowie o pracę będziesz czuł się pewnie i swobodnie. Jeśli zależy Ci na doskonaleniu umiejętności autoprezentacji, to napisz do nas i umów się na spotkanie.

Na zgłoszenia czekamy pod adresem : profil@uni.lodz.pl

Szczegóły oferty dla grup – szkół oraz studentów uczelni wyższych
 • doradztwo zawodowe w szkole
  Przeprowadzamy autorskie lekcje z zakresu doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych, średnich oraz branżowych. Zazwyczaj pracujemy metodą warsztatową, która pozwala na aktywny udział uczestnika w zajęciach, a co za tym idzie, na zwiększenie efektywności procesu doradczego. Nasze scenariusze zajęć są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 lutego 2019 roku w sprawie doradztwa zawodowego.  Bazujemy na czterech filarach orientacji zawodowej : poznanie własnych zasobów; świat zawodów i rynek pracy; rynek pracy i uczenie się przez całe życie; planowanie własnego rozwoju i podejmowanie decyzji edukacyjno-zawodowych. Jesteśmy otwarci na współpracę i dopasowanie treści zajęć do oczekiwań naszych klientów.
 • wykłady interaktywne
  Prowadzimy specjalne spotkania, na których stawiamy czoła problemom jakie pojawiają się na obecnym rynku pracy. Mają one głównie charakter wykładów łączonych z różnymi metodami aktywizującymi grupę. Celem jest pomoc osobom, które stawiają pierwsze kroki na szczeblach kariery. Pokazujemy jak prawidłowo napisać CV, list motywacyjny, gdzie i w jaki sposób szukać odpowiednich ofert pracy oraz jak odpowiednio przejść przez proces rekrutacyjny by dostać wymarzoną pracę.
 • szkolenia
  Dział doradztwa zawodowego oferuje również szeroki wachlarz szkoleń, których celem jest rozwijanie kompetencji pożądanych na rynku pracy. W naszej ofercie znajdują się zajęcia o tematyce:
  -Autoprezentacja w kontekście poruszania się po rynku pracy
  -Rozwój kompetencji przywódczych, czyli jak być dobrym liderem
  -Savoir-vivre w biznesie, pracy, spotkaniach
  -Wytyczanie celów na drodze kariery
  -Zachowania przedsiębiorcze, czyli rozwój kompetencji pożądanych przez pracodawców
  -Zarządzanie projektami

Jeżeli szukasz zajęć, na których rozwiniesz pozostałe kompetencje ‘miękkie’ zachęcamy do zapoznania się z ofertą działu warsztatów.

Odpowiedzi na ofertę, jak i ewentualne pytania, prosimy kierować na adres e-mail: profil@uni.lodz.pl Możliwy jest również bezpośredni kontakt do koordynatorki działu doradztwa zawodowego : 788 224 822

Jesteśmy otwarci na współpracę i możemy dostosować ofertę do Państwa oczekiwań.

 

Wszystkie wymienione wyżej usługi są bezpłatne.

Koordynatorka działu doradztwa zawodowego SBK „Profil”,
Aleksandra Pykacz